KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11525172
nr 1152 5172
Sven Kumlin
(1892-1967), Sverige
Oljemålning, Signerad och daterad 1936, Fiskeläge, 42x54
Kondition: saknar ram
Sven Kumlin, svensk målare född i Ockelbo 1892, död 1967.
Utrop:
600 kr
måndag 11 december 2017
kl 18:57:46